دانلود مقاله و تحقیق word با فرمت doc قابل ویرایش
افزودن به علاقه مندی ها

به اشتراک گذاری:

دانلود گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی صنایع نساجی وکیل

دانلود
 • خلاصه
 • فهرست
 • خلاصه گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی صنایع نساجی وکیل

  نام ثبت شرکت :
  صنایع نساجی وکیل
  آدرس : یزد – قاسم آباد – کوچه فرش ساناز پلاک 8

  نام محصول کارخانه: گونی پلی پروپیلن
  ظرفیت تولید : 60 تن در هر ماه
  توضیحات: از زمان راه اندازی این کارخانه تا به اکنون هیچگونه تغییری در ماشین آلات آن مشاهده نشده.
  وضعیت کار: در 1 شیفت کاری 8 ساعت می باشد.
  قرارداد فروش : قرارداد فعل این شرکت با کارخانه آرد استان یزد می باشد.
  ماشین آلات این شرکت :
  1- 2 عدد دستگاه گردباف 4 شاتله
  2- 1 عدد دستگاه چاپ
  3- 1 عدد دستگاه برش
  4- 1 عدد دستگاه چرخ خیاطی
  مشخصات دستگاه گونی باف : دستگاه گردباف تاری و پودی ساخت کشور اتریش که در آن 560 عدد نخ تار با 4 عدد بوبین پود بافت می شود.
  مشخصات دستگاه چرخ خیاطی: چرخ خیاطی صنعتی ساخت کشور بلژیک می باشد.
  مشخصات دستگاه چاپ : دستگاه چاپ فلکسی می باشد که قابلیت چاپ دورنگ را دارا می باشد.
  مشخصات دستگاه برش: یک دستگاه ؟ می باشد که رول حاصل شده در طول مورد نظر را برش می زند .
  نخ مورد مصرف : پلی پروتیلن می باشد.

  1و2 : دستگاه گردباف تار و پودی
  3 : واحد دوخت
  4: واحد برش
  5: واحد چاپ
  6: واحد وزن و بسته بندی
  7: انبارداری
  8: سرویس بهداشتی

  مقدمه
  پیشرفت تکنولوژی نساجی در چند سال گذشته به اندازه ای چشمگیر و تغییرات مکانیکی آن بقدری متنوع بوده است که می توان بجرأت آن را به عنوان دومین تحول بزرگ صنعتی در زمینه تکنولوژی و ماشین سازی نساجی به حساب آورد.
  اگر اولین تحول بزرگ صنعت نساجی را در قرن نوزدهم با بکار افتادن چرخهای این صنعت توسط نیروی مکانیکی بدانیم ، به طور قطع دومین تحول بزرگ صنعت نساجی در اواسط قرن بیستم و با ارائه روش های جدید ریسندگی مانند تولید الیاف فیلامنت، ریسندگی اوپن - اند و در بافندگی ماشینهای بافندگی بدون ماکو و ماشینهای بافندگی چند فازی انجام گرفته است.
  دلائل تحولات صنعت نساجی بغیر از مسائل اقتصادی و تکنیکی تولید به عوامل زیر بستگی داشته است:
  ازدیاد سریع جمعیت در قرن نوزده و بیست سبب شده تا نیاز به افزایش تولید کارخانجات نساجی و در نتیجه افزایش تولید ماشین آلات نساجی بیشتر شود.
  پیشرفت سریع سایر صنایع و در نتیجه کمبود کارگر و بالا رفتن دستمزد در این صنایع باعث شد که کارگران صنعت نساجی به صنایع دیگر روی آورند.
  در این مورد تنها راه حل عملی ، اتوماتیک کردن ماشینها برای کم کردن نیاز به کارگر و بموازات آن افزایش تولید ماشین آلات بمنظور قادر ساختن کارخانجات تولیدی به پرداخت دستمزد بیشتر بود.
  بالا رفتن تمدن ماشینی ملتها و تحول روز افزون مد در زندگی عامه مردم سبب شد تا میزان مصرف منسوجات سرانه افزایش یابد.
  ماشینهای بافندگی از زمان بوجود آمدن دستگاه بافندگی دستی تا ماشینهای بافندگی اتوماتیک دوره تکمیلی قابل ملاحظه ای را پشت سر نهاده است با این وصف اگر مطالعه سطحی در این مورد انجام گیرد ملاحظه می شود که تکنیک کار ماشینهای جدید به همان دستگاههای بافندگی دستی شباهت دارد و با اختراع ماشینهای بافندگی بدون ماکو تکامل جدیدی در تکنیک بافندگی بوجود آمد و روشهای بافندگی جدیدی ارائه شد.
  در حقیقت باید گفت که کارخانجات سازنده امروزه سعی می کنند که ماشینهای بافندگی با موارد استعمال متنوع عرضه کنند با وجود این ممکن است اصطلاح ماشین بافندگی عمومی کمی اغراق آمیز باشد زیرا با وجود آنکه از نظر مکانیکی و تکنولوژی بافت امکان عمومی بودن یک ماشین بافندگی موجود نیست ولی کاربرد چنین ماشینی در بیشتر موارد از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست.
  اولین طریقه تولید پارچه توسط بشر عبارت بود از آویختن نخهای تار از یک چوب افقی و آویزان کردن وزنه های در انتهای نخها به منظور کشش و سپس نخ پود به صورت یک بسته از لا به لای نخهای تار عبور داده می شود تا بافت پارچه تشکیل شد طریقه ای که بعدها اختراع شد نخهای تار در داخل چهار چوبی افقی به صورت کاملاً کشیده قرار می گرفت و نخهای پود از لابه لای نخ های تار عبور داده می شد که به علت طول محدود چهارچوب و نخ های تار پارچه بافته شده نیز دارای طول محدودی بود در قرون بعدی نخهای تار بر روی غلتک نخ تا پیچیده می شد و در داخل دستگاه بافندگی دستی قرار داده می شد و نخهای تار بعد از باز شدن به صورت افقی در می آید و در این حالت بافته می شود و سپس محصول تولیدی بر روی غلتک پیچیده می شود اولین تحول در راه تکنیکی شدن دستگاه های بافندگی در سال 1733 میلادی توسط شخصی به نام جان کی ایجاد شد ولی با اختراع پرتاب ماکوی سریع سبب سریع تر شدن بافندگی شد گر چه این اختراع تولید دستگاههای بافندگی را به مقدار کمی افزایش داد ولی باعث گردید تا راه جدیدی برای اختراعات بعدی گشوده شد در سال 1758 میلادی ادمونت کاوت رایت موفق به اختراع یک دستگاه مکانیکی بافندگی شد.
  در زمان تبدیل ماشین های بافندگی اتوماتیک راههای دیگری نیز برای بالا بردن تولید ماشین بافندگی باز شد به طوری که مهمترین عامل محدود کننده سرعت ماشین بافندگی وجود ماسوره نخ بود در داخل جسم پودگذار(ماکو) و در نتیجه زیاد بودن جرم جسم پرتاب شونده بود به این دلیل روشهایی از اوایل قرن بیستم برای طریق پودگذاری جدید پیشنهاد شد.
 • فهرست گزارش کارآموزی گزارش کارآموزی صنایع نساجی وکیل

مقالات مرتبط

Cached 1396/05/22
دانلود گزارش کارآموزی صنعت نساجی

دانلود گزارش کارآموزی صنعت نساجی

 • گزارش کارآموزی
 • ۱۰۴
 • در گزارش این کارآموزی سعی شده است تا قسمتهای مختلف کارخانه نقشین یزد مورد بحث و تجربه قرار گیرد و همچنین این کوشش به عمل آمده است تا از ابتدای تولید تا انتهای تولید محصول این کارخانه با معرفی قسمتهای مختلف، نحوه تولید و مشخصات مربوط به دستگاه و ...

دانلود گزارش کارآموزی کاردانی صنایع شیمیایی آزمایش کنترل کیفی اداره آبفا برازجان

دانلود گزارش کارآموزی کاردانی صنایع شیمیایی آزمایش کنترل کیفی اداره آبفا برازجان

 • شیمی - زیست شناسی
 • ۱۸
 • آزمایشگاه اداره آبفا تاریخ: 1/5/85<br>گزارش کار: استریل کردن ظرف‌های نمونه‌برداری میکروبی از آب آشامیدنی<br>اسامی گروه: فروزان پاپری ثابت<br>روش کار:<br>درون ظروف نمونه 1 قطره محلول تیوسولفات ریخته و درب آن را بسته و درون ...

دانلود گزارش کارآموزی صنایع روغن کارخانه روغن دامون

دانلود گزارش کارآموزی صنایع روغن کارخانه روغن دامون

 • صنایع غذایی
 • ۱۱۰
 • <br>آشنایی با شرکت صنعتی فریمان ( سهامی عام ) :<br>شرکت صنعتی فریمان ( سهامی عام ) یکی از بزرگترین و قدیمی ترین واحدهای تولید کننده روغن گیاهی ، خوراکی ( هیدروژنه ، مایع ، قنادی و پختنی ) در ایران است که در سال تاسیس گردیده است . محصول ...

دانلود گزارش کارآموزی صنایع شیر کارخانه شیر و فراورده های لبنی آفرین

دانلود گزارش کارآموزی صنایع شیر کارخانه شیر و فراورده های لبنی آفرین

 • صنایع غذایی
 • ۷۲
 • مواد اولیه:<br>مواد اولیه برای محصولات مختلف:<br>کاملترین ومهمترین شیر خام و سالم است.<br>• برای دوغ:استارتر و عصاره مخصوص دوغ(گیاهی)<br>• برای مالت:استارتر پودری: شیر خشک<br>• ماست موسیر:موسیر خشک شده<br>• ...

دانلود گزارش کارآموزی صنایع کنسرو - کارخانه کنسرو سیرنگ

دانلود گزارش کارآموزی صنایع کنسرو - کارخانه کنسرو سیرنگ

 • صنایع غذایی
 • ۲۹
 • مقدمه در رابطه با صنعت کنسرو :<br><br><br>کلمه کنسرو سازی از واژه یونانی Conservar به معنی حفظ کردن گرفته شده است . به طور کلی کنسرو کردن در صنایع غذایی عبارتست از ایجاد شرایطی که بتوان در ان شرایط محصول مورد نظر را برای مدتهای ...

دانلود گزارش کارآموزی نساجی و بافندگی

دانلود گزارش کارآموزی نساجی و بافندگی

 • گزارش کارآموزی
 • ۵۹
 • مقدمه : <br> ماشین بافندگی پروژکتایل در آغاز دهه 50 وارد بازار شد و هنوز هم در سراسر جهان به کارمی رود. به دلیل نوآوری های پیوسته و استفاده از سیستم های الکترونیکی پیشرفته و نیز استفاده از ریزپردازنده برای نظارت و کنترل وسایل مختلف این ماشین ...

PaperDoc.ir پیپرداک
Paperdocir@
27 23 800 0938

Follow Us On:

پرداخت نهایی
عنوان مقاله
محصول به سبد خرید اضافه شد.