دانلود مقاله و تحقیق word با فرمت doc قابل ویرایش
افزودن به علاقه مندی ها

به اشتراک گذاری:

دانلود مقاله سنسورهای خودرو 206

دانلود
 • خلاصه مقاله سنسورهای خودرو 206

  سیستمهای داخلی

  ·  سیستم استارت الکترونیکی : ضد سرقت

  ·  صندلی راننده : با تنظیم دستی ارتفاع

   

   ایمنی :

  ·  سپرها : تزریقی همرنگ بدنه با چراغ مه شکن

  ·  ترمز دستی : کابلی

  ·  پشت سری جلو : با تنظیم ارتفاع

  ·  پشت سری صندلی عقب : 1/3 & 2/3

  ·  کمربند : با سیستم کش

  ·  درها و در صندوق : قفل مرکزی با کنترل از راه دور

  نده اولیه برای سرنشینان جلو

   

   سیستم BSI :
  در سیستم سیم کشی خودروی پژو ۲۰۶ همانند خودروهای پیشرفته از سیستم مالتی پلکس استفاده شده است.ودرواقع می توان از BSI بعنوان قلب این سیستم نام برد.
  در سیستمهای فاقد BSI ، سیستم از نظر الکتریکی پیچیدگیهای خاص خود را دارد واگر یک قسمت الکتریکیخودرو نیاز به اطلاعات از یک قسمت دیگر داشته باشد باید یک سیم کشی بین این دو قسمت در نظر گرفته شود که باعث افزایش طول سیم کشی خودرو ودرنتیجه افزایش وزن وهزینه های کلی ساخت خودرو وافزایش هزینه های تعمیرات خواهد گردید.
  سیستمهایی که مبتنی بر BSI می باشند می توانند قابلیت های زیادی برای خودرو ایجاد نمایند که می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
  ۱- کنترل قسمتهای مختلف از قبیل رله ها-فیوزها-قفل کن ها-لامپهای سقفی-الارمهاتوسط یک مجموعه
  ۲- ساده تر شدن سیستم سیم کشی خودرو که باعث بهبود ارتباط سیستمهای الکترونیکی والکتریکی می شود.
  ۳- با توجه به اینکه از تمام قسمتهای مختلف خودرو اطلاعاتی به BSI منتقل می شود این سیستم هشدارهای مناسبی مانند بوق ویا لامپ خطر را برای راننده فراهم نموده است.
  ۴- ساده تر شدن تجهیزات وعیب یابی سیستم
  ۵- استاندارد شدن سیم کشی خودروهای شرکتهای مختلف
  ۶- کاهش چشمگیر طول سیم کشی در خودروها
  لازم به ذکر است که BSI مورد استفاده در پژو ۲۰۶ ساخت شرکت زیمنس می باشد.

   قطعاتی که از پژو ۲۰۶ به سرقت می رود :

  در بسیاری از موارد عدم اطلاع کافی از نحوه عملکرد وایمنی قرار داده

  شده در این خودرو موجب مبادرت به سرقت از ان می شود.
  کلیه قطعات ذیل اگر از روی یک خودرو به سرقت رود بر روی هیچ خودروی دیگری قابل استفاده نبوده وسرقت ان نفعی برای سارق نخواهد داشت:
  ۱- کلیدها
  ۲- رادیو
  ۳- امپر چهارگانه
  ۴- نمایشگر چند منظوره وسط داشبورد
  ۵- BSI در داخل اتاق راننده
  ۶- ECU انژکتور در داخل اتاق موتور
  ۷- ECU کیسه هوا در داخل اتاق راننده
  ۸- ECU گیربکس اتوماتیک در داخل اتاق موتور
  ۹- ECU سیستم ترمز ضد قفل ABS NV NHOG HJHR L,J,V
  10- جعبه اتصال دسته های برف پاک کن
  لازم به ذکر است از این میان (کلیدها - ECU انژکتور- BSI ) در صورت سرقت به عنوان عناصر سوخته محسوب شده ودرهیچ صورتی بر روی هیچ خودروی دیگری قابل استفاده نمی باشند.
  وعناصر(رادیو-امپر چهارگانه-نمایشگر چند منظوره وسط داشبورد- ECU کیسه هوا- ECU گیربکس اتوماتیک- ECU سیستم ABS و COM2000 ) تنها در صورت موجود بودن ACCESS CARD که بصورت محرمانه در اختیار خود مشتری قرار می گیرد قابل استفاده می باشند.

  ضمنا با توجه به اینکه در خودروی پژو ۲۰۶ سیستم ضد سرقت IMMOBILIZER وجود دارد لذا بوسیله هیچ نوع کلید دیگر حتی اگر مغزی فلزی آن با قفل فرمان نیز سازگار باشد ویا بااستارت زدن از روی خود استارت خودرو ، روشن نخواهد شد و درصورت موجود نبودن سوئیچ مالک ، خودرو قابل روشن کردن وسرقت نمی باشد.

   ترمز ABS :
  در اینده نزدیک بر روی خودروهای پژو206 سیستم ترمز ضد قفل نصب خواهد شد به این بهانه توضیح مختصری به شرح ذیل اورده می شود:
  عملکرد سیستم ABS   :
  1-چهارسنسور سرعت که بر روی چرخهای جلو وعقب نصب می گردد. وظایف این سنسورها اعلام سرعت چرخها به برد الکترونیکی بوده که این برد نیز باتوجه به جداول موجود در حافظه خود میزان سرعت چرخها را براورد کرده و پیغامی به واحد فعال کننده خود می فرستد. این واحد نیز با توجه به اطلاعات دریافت شده میزان فشار روغن بهینه را به هر چرخ اعمال می کند که همین توزیع مناسب فشار باعث جلوگیری از قفل شدن چرخها خواهد شد.
  این سیستم جهت جلوگیری از قفل شدن چرخها می باشد .چرخهای خودرو هنگامی قفل می شود که فشار روغن بطور متناسب بین چرخها توزیع نگردد که این ایراد در مواقعی که خودرو با شتاب منفی (توقف ناگهانی ویا کاهش سرعت ناگهانی) روبرو می گردد پدید می اید.در سطوح لغزنده این حالت بیشتر پدید می اید.
  هرساله بدلیل قفل شدن تایرها خسارات جانی ومالی متوجه رانندگان می گردد ودر حال حاضر در بیشترشرکتهای خودروساز جهانی این سیستم بر روی خودروها نصب     می گردد.

  باتری :                                   

    باتریهای  که در این خودرو مصرف می شود باتریهای ۴۴ امپری و ۵۰ امپری می باشد که در مدلهای گیربکس اتوماتیک از باتریهای ۵۰ و در مدلهای معمولی از باتریهای ۴۴ امپری استفاده می شود.
  نکته حائز اهمیت انستکه که هیچگاه جهت شارژ این باتریها نباید انها را بصورت سری به یکدیگر متصل نمود زیرا ولتاژ حاصله در اثر اتصال سری برابر ۲۴ ولت شده وباعث سوختن ECU خودرو می شود زیرا ریسک سوختن ECU حدود ۱۶ ولت می شود لذا در هنگام شارژ باتری باید انها را بصورت موازی به یکدیگر متصل نمود. باتریهای پژو ۲۰۶ از نوع MF می باشد( MAINTENENCE FREE ) یعنی بدون نیاز به نگهداری بوده واحتیاجی نیز به اضافه نمودن اب(الکترولیت) ندارد .این باتریها 12 V بوده ومیزان امپر ساعت ان 60 می باشدوهمچنین شدت جریان استارت زدن در سرما (18-) برابر ۴۸۰ می باشد.
  نکته مهمی که درزمینه باتریهای پژو ۲۰۶ باید به ان اشاره نمود که حتما باید مد نظر قراربگیرد استفاده از باتری دیگر جهت روشن نمودن خودرو می باشد (چنانکه در پیکان زیاد دیده شده است) اگر در خودرو پژو ۲۰۶ جهت روشن نمودن خودرو دو باتری بصورت موازی به یکدیگر متصل شوند(یعنی قطب مثبت یکی به قطب منفی دیگری وقطب منفی یکی به قطب مثبت دیگری متصل شود انگاه ECU خودرو حتما خواهد سوخت وخسارات سنگینی به خودرو وارد می شود.
  چون ریسک سوختن ECU این خودرو 16 V می باشد واگر دوباتری بصورت سری به یکدیگر متصل شوند ولتاژ حاصله برابر 24 V خواهد شد که منجر به سوختن ECU می گردد.
  ولی اگر بصورت موازی به یکدیگر متصل شوند یعنی قطب مثبت یکی به قطب مثبت دیگری وقطب منفی یکی به قطب منفی دیگری متصل شود ایرادی در خودرو ایجاد نمی گردد. 

 • فهرست مقاله سنسورهای خودرو 206

مقالات مرتبط

دانلود مقاله شرکت ایران خودرو دیزل

دانلود مقاله شرکت ایران خودرو دیزل

 • اقتصاد - حسابداری - مدیریت
 • ۳۲
 • شرکت ایران خودرو دیزل ، بزرگترین تولید کننده اتوبوس های شهری و بین شهری در ایران با مساحت 70 هکتار و اشتغال 6000 نفر نیروی انسانی ، تولید کننده انواع اتوبوس ، کامیون ، و ... است . محصولات تولیدی ایران خودرو دیزل در کشور آلمان طراحی شده و خط تولید و ...

دانلود مقاله برق خودرو

دانلود مقاله برق خودرو

 • الکترونیک - برق - مخابرات
 • ۴۴
 • در اجتماع حاضر دنیا با توجه به روند سریع و رو به رشد صنایع خودرو سازی، بحثهای گوناگون کیفی و کمی خودروها باعث شده، سازندگان با سلیقه های متنوع مشتریان خود روبروه شوند که در راستای تولید خودرو، وسایل و امکانات رفاهی فراوانی راجهت عرضه محصولات خود به ...

دانلود پروژه دانشجویی خودرو برقی

دانلود پروژه دانشجویی خودرو برقی

 • الکترونیک - برق - مخابرات
 • ۱۴۹
 • این پروژه بر اساس تحقیق و طراحی یکی از برنامه های اصلی صنعت در چند ساله اخیر در مورد خودروهای برقی تهیه و تدوین شده است واین پروژه به بررسی سیستم انتقال قدرت در خودروهای برقی و مقایسه آن با سیستم انتقال قدرت در خودروهای احتراق داخلی می پردازد ...

دانلود پروژه دانشجویی نحوه تأمین انرژی و عملکرد خودروی برقی

دانلود پروژه دانشجویی نحوه تأمین انرژی و عملکرد خودروی برقی

 • الکترونیک - برق - مخابرات
 • ۱۵۰
 • این پروژه بر اساس تحقیق و طراحی یکی از برنامه های اصلی صنعت در چند ساله اخیر در مورد خودروهای برقی تهیه و تدوین شده است واین پروژه به بررسی سیستم انتقال قدرت در خودروهای برقی و مقایسه آن با سیستم انتقال قدرت در خودروهای احتراق داخلی می پردازد ...

دانلود مقاله مشخصات و ویژگیهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی سکونتگاههای خودرو

دانلود مقاله مشخصات و ویژگیهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی سکونتگاههای خودرو

 • علوم اجتماعی - جامعه شناسی
 • ۴۹
 • بر خلاف دیدگاهها و نظریات اولیه که سکونتگاههای حاشیه ای را مظهر فساد، جرم و جنایت، قانون گریزان، فراریان و اقشار حاشیه ای می دانستند و ویژگیهای منفی موجود در این سکونتگاهها را تعمیم می دادند، دیدگاههای اخیر اساساً ضمن تأیید وجود زمینه ها و بسترهای ...

دانلود تحقیق آلایندگی و مصرف سوخت خودروها بدلیل محدودیتهای زیست محیطی

دانلود تحقیق آلایندگی و مصرف سوخت خودروها بدلیل محدودیتهای زیست محیطی

 • محیط زیست - انرژی
 • ۹
 • ظرف 10 سال آینده بایستی به میزان قابل توجهی بهبود یابد. فن آوریهای جدید در زمینه موتورهای بنزینی، نظیر کوچک سازی موتورها به لحاظ اندازه (Downsizing( با استفاده از تقویت بالای آنها (High Boosted(، موتورهای با تزریق مستقیم (GDI( و سیستم سوپاپهای ...

دانلود تحقیق بازار خودرو

دانلود تحقیق بازار خودرو

 • اقتصاد - حسابداری - مدیریت
 • ۱۸
 • شمار خودرو در بازار کلیه کشورهای عضو گروه ASEAN با نیل به رشد 12 درصدی در سال 2003 از مرز یک‌و‌نیم میلیون فراتر رفته، به‌طوری که میزان رشد در این مناطق جز کشور مالزی به حد نسبتا خوبی رسیده است. مناطق مزبور، سال گذشته دچار مشکلات عمده‌ای همچون شیوع ...

دانلود مقاله سنسورهای مگنتورزیستیو

دانلود مقاله سنسورهای مگنتورزیستیو

 • الکترونیک - برق - مخابرات
 • ۲۲
 • کاربرد ها این سنسور ها برای پیدا کردن اشیاء مغناطیسی در هواپیماها، قطار واتومبیل ها که میدان مغناطیسی زمین را به هم می زنند به کار می روند. از کاربردهای دیگر آنها در قطب نمای مغناطیسی، سنسورهای زوایه ای و چرخشی موقعیت، ردیابی و هدایت مته در زیر زمین ...

دانلود مقاله سنسورهای اثرهال

دانلود مقاله سنسورهای اثرهال

 • الکترونیک - برق - مخابرات
 • ۳۹
 • مقدمهیک عنصر هال از لایه نازکی ماده هادی با اتصالات خروجی عمود بر مسیر شارش جریان ساخته شده است وقتی این عنصر تحت یک میدان مغناطیسی قرار می گیرد، ولتاژ خروجی متناسب با قدرت میدان مغناطیسی تولید می کند. این ولتاژ بسیار کوچک و در حدود میکرو ولت است. ...

PaperDoc.ir پیپرداک
Paperdocir@
27 23 800 0938

Follow Us On:

پرداخت نهایی
عنوان مقاله
محصول به سبد خرید اضافه شد.